SocIal MedIa
ek

Erce Kaşlıoğlu

Founder

Yıllarca müzik üretmiş, sayısız prova ve kayıt stüdyoları kullanmış biri olarak Türkiye’deki stüdyolarla ilgili deneyim ve tespitlerim bu yerlerin müzisyenleri iki tip stüdyo arasında seçmeye mecbur bıraktığıydı. Birinci tip, teknik eksiklikler, çalışanların yetersizlikleri ve/ya ilgisizlikleri, eksiklerin iş yeri sahipleri ve çalışanları tarafından normal kabul edilmesi ve bunlara bizlerin razı olmasının beklendiği işletmelerdi. İkinci tip ise, teknik donanımları ve bilgileri kuvvetli işletmeler olmakla birlikte maddi sebeplerle ulaşılmaz ve müzisyene çalışma ortamı olarak yapay, hatta ‘klinik’ hissettiren yerlerdi.  

 

Bu tespitim bana PÜR Recording Studio İstanbul’u yaratırken çok net bir vizyon verdi: PÜR’de çalışan profesyonel müzisyenler ve ses mühendisleriyle birlikte rahat, mütevazi, sıcak ve ilham verici bir kayıt ortamı yaratmak; müzisyenlere ‘evlerinde’ olduklarını hissettirmek; mükemmel kayıt ve miks sonuçları almak ve tüm bunları ağırladığımız müzisyenler için makul fiyatlara gerçekleştirebilmek.

 

Artık günümüzde teknolojinin de desteğiyle herkes evinde izole bir biçimde müzik yapıp kaydedebiliyor. PÜR ise başka bir ruhu temsil ediyor. PÜR müzisyenlere aynı alanı ve aynı anı paylaşırken birlikte yaratmanın büyüsünü hissettirmek, o anda kolektif olarak yaratılan müziği yakalayıp en saf haliyle ve teknik olarak da kusursuz bir biçimde kaydedilmesini sağlamak için var. Hedefimiz doğrultusunda canlı kayıt ve kontrol odalarımızı dünyaca ünlü akustik tasarımcısı John Brandt’e tasarlattık ve günümüzde dünya standardı kabul edilen alet ve donanımları PÜR’e kurduk.

 

PÜR olarak, müzik yaratmaya duyduğumuz tutku ve yaratıcı sürece büyük katkısı olan teknik bilgimiz ve deneyimimizle yıllar boyu sürdürülebilir bir şekilde müzisyenlere ilham vermeyi amaçlıyoruz. Sizlerle tanışmayı veya sizleri tekrar ağırlamayı heyecanla bekliyoruz.

 

Erce Kaşlıoğlu

burak2

Burak Gürpınar

STUDIO MANAGER DRUM TECH
berat-yeni

Berat İşçioğlu

SOUND ENGINEER
ozan2

Ozan Öner

Producer Engineer